Prešovská pravoslávna eparchia

V Moskve bol za diakona vysvätený študent zo Slovenska

Domov   >   Vyhľadávanie
21. decembra 2014 (28. nedeľa po Päťdesiatnici) odslúžil vedúci Oddelenia zahraničných cirkevných vzťahov Moskovského Patriarchátu volokolamský metropolita Ilarion sv. liturgiu v chráme v česť ikony Božej Matky „Vsích skorbjáščich Rádosť" na Boľšoj Ordynke v Moskve.

Liturgie sa zúčastnili i Jeho Vysokopreosvietenosť Juraj, arcibiskup michalovsko – košický, zástupca Pravoslávnej cirkvi v českých krajinách a na Slovensku pri Moskovskom Patriarcháte archimandrita Serafim (Šemjatovský), prorektor Obščecerkovnoj aspirantury i doktorantury jeromonach Ioann (Kopejkin) a duchovenstvo chrámu.

Počas liturgie metropolita Ilarion rukopoložil na diakona študenta Obščecerkovnoj aspirantury i doktorantury imeni svjatych ravnoapostoľnych Kyrilla i Mefodija inoka Alexandra (Halušku).
Na konci liturgie sa vladyka Ilarion k prítomným prihovoril:

„Vo ímja Otcá i Sýna i Svjatáho Dúcha!
Vaša Vysokopreosvietenosť, drahí otcovia, bratia a sestry!
Chcel by som medzi nami privítať nášho hosťa, vladyku Georgija, ktorý zastupuje Pravoslávnu cirkev v českých krajinách a na Slovensku a tiež otca Serafima, ktorý je predstaviteľom tejto miestnej cirkvi tu v Moskve.
Dnes som vykonal diakonskú chirotóniu inoka Alexandra, ktorý študuje v Obščecerkovnej aspiranture i doktoranture a po ukončení štúdií bude slúžiť v Pravoslávnej cirkvi v českých krajinách a na Slovensku. Táto Cirkev dnes prežíva neľahké časy, ale my veríme, že všetky problémy budú s Božou pomocou prekonané a Pravoslávna cirkev českých krajín a Slovenska bude znova v pokoji konať svoju službu Božiemu ľudu."

Fotogaléria k článku
Zdroj: https://mospat.ru/ru/2014/12/21/news113547/

<<   Návrat späť
Aktuality     |     Pravoslávna cirkev     |     Metropolita     |     Pozvánky     |     Svet     |     Na stiahnutie     |     Schematizmus     |     Kontakty