Prešovská pravoslávna eparchia

Sv. liturgia pri príležitosti začiatku nového školského roka na PBF PU v Prešove

Domov   >   Vyhľadávanie
Slávnostnou archijerejskou sv. liturgiou sa v utorok 24. septembra 2019 v Kaplnke sv. apoštola a evanjelistu Jána Teológa v Pravoslávnom kňazskom seminári Prešovskej univerzity v Prešove začal nový školský rok na Pravoslávnej bohosloveckej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove.

Sv. liturgiu viedol Jeho Blaženosť arcibiskup prešovský a metropolita českých krajín a Slovenska Rastislav za asistencie Jeho Vysokopreosvietenosti arcibiskupa pražského a českých krajín Michala a Jeho Preosvietenosti biskupa šumperského Izaiáša, ako aj viacerých duchovných, pôsobiacich v Pravoslávnom kňazskom seminári a vyučujúcich na Pravoslávnej bohosloveckej fakulte.

Vo svojom príhovore po molebene pred začiatkom školského roka v závere sv. liturgie metropolita Rastislav zablahoželal novému dekanovi PBF PU v Prešove doc. ThDr. Štefanovi Pružinskému, PhD. k zvoleniu a poprial mu k výkonu svojej funkcie všetko dobré. Poukázal na význam bohosloveckej fakulty pre našu miestnu Cirkev a dôležitosť toho, aby náležite plnila svoje poslanie. Pozdravil tiež všetkých učiteľov i študentov, ktorým zaželal veľa úspechov v novom školskom roku. Nakoniec sa poďakoval i ostatným prítomným za účasť na bohoslužbách a spoločné modlitby.

FOTO – čt. Mikuláš Pružinský, študent PBF PU v Prešove

Tlačové oddelenie Úradu Prešovskej pravoslávnej eparchie v Prešove

<<   Návrat späť
Aktuality     |     Pravoslávna cirkev     |     Metropolita     |     Pozvánky     |     Svet     |     Na stiahnutie     |     Schematizmus     |     Kontakty