Prešovská pravoslávna eparchia

Správca mukačevskej eparchie sa zúčastnil Medzinárodnej vedeckej teologickej konferencie v Prešove

Domov   >   Vyhľadávanie
S požehnaním Jeho Blaženosti Onufrija, metropolitu kyjevského a celej Ukrajiny a na pozvanie predstaviteľa Pravoslávnej cirkvi v českých krajinách a na Slovensku Jeho Blaženosti vladyku Rastislava, arcibiskupa prešovského, metropolitu českých krajín a Slovenska sa Jeho Vysokopreosvietenosť Feodor, arcibiskup mukačevský a užhorodský 24. septembra 2015 v Prešove zúčastnil na medzinárodnej vedeckej teologickej konferencii, ktorá sa konala pri príležitosti 65. výročia vzniku Pravoslávnej bohosloveckej fakulty Prešovskej univer-zity v Prešove.

Pred začatím konferencie správca mukačevskej eparchie slúžil spolu s Jeho Blaženosťou, metropolitom Rastislavom v Kaplnke svätého Jána Bohoslova v Pravoslávnom kňazskom seminári Prešovskej univerzity v Prešove svätú liturgiu.

Po skončení bohoslužieb arcibiskup Feodor pozdravil pedagógov a študentov fakulty pri príležitosti začiatku nového akademického roka.

Konferenciu otvoril predstaviteľ Pravoslávnej cirkvi v českých krajinách a na Slovensku Jeho Blaženosť metropolita Rastislav, ktorý poďakoval dekanovi fakulty prof. ThDr. Jánovi Šafinovi, PhD. za doterajšiu činnosť fakulty a dosiahnuté úspechy a všetkým jej profesorom, prednášajúcim a študentom zaželal Božie požehnanie a pomoc pri odovzdávaní a osvojovaní si pokladov pravoslávnej teológie, ako aj trpezlivosť a vytrvalosť vo vedeckej práci v nasledujúcom období.

Na medzinárodnej konferencii odznelo množstvo príspevkov od prednášajúcich v rámci univerzity, ako aj hostí z celej Európy.

Fotogaléria k článkuZdroj: http://mukacheve.church.ua/2015/09/25/ukrajina-slovakiya-keruyuchij-mukachivskoyu-jeparxijeyu-vzyav-uchast-u-mizhnarodnij-naukovo-bogoslovskij-konferenciji-u-pryashevi/

<<   Návrat späť
Aktuality     |     Pravoslávna cirkev     |     Metropolita     |     Pozvánky     |     Svet     |     Na stiahnutie     |     Schematizmus     |     Kontakty