Prešovská pravoslávna eparchia

Metropolitu Rastislava prijal primátor Svidníka

Domov   >   Vyhľadávanie
„Je to pre nás mimoriadna, vzácna a dôležitá návšteva. Veľmi sa teším, že ste prijali naše pozvanie a verím, že sa tu budete cítiť dobre," týmito slovami privítal v nedeľu 26. júla 2015 v priestoroch Mestského úradu vo Svidníku Jeho Blaženosť Rastislava, arcibiskupa prešovského, metropolitu českých krajín a Slovenska primátor mesta Svidník Ing. Ján Holodňák.

Primátor vyzdvihol vynikajúcu spoluprácu s miestnou pravoslávnou cirkevnou obcou. „Je založená na úprimných medziľudských vzťahoch. Dáva mi veľa síl a povzbudenia. Budem robiť všetko pre to, aby to tak bolo i naďalej. Vo Svidníku máme vynikajúcich kňazov, ktorých si veľmi vážim. Poznám sa s nimi dlhé roky, ešte predtým, než som sa stal primátorom - a dobré vzťahy boli medzi nami vždy. Niekedy mám pocit, že je to viac ich zásluhou, a ja ich potom musím dobiehať, aby to bolo v rovnováhe," – takýmito slovami opísal primátor spoluprácu, ktorú má s miestnymi duchovnými mitr. prot. Jánom Sovičom a prot. Jánom Pajkošom.

Primátor Ján Holodňák zároveň vyjadril radosť z toho, že sa v meste podarilo zavŕšiť veľké dielo v podobe nádherného chrámu, ktorý je skutočným skvostom a ozdobou mesta.

Stretnutia sa zúčastnil i poslanec Prešovského samosprávneho kraja a zároveň zástupca primátora mesta Svidník Peter Pilip a prednosta Mestského úradu Mgr. Vladimír Šandala.

Prijatie sa nieslo v priateľskej atmosfére. Prítomní sa na ňom venovali rôznym otázkam, ktoré môžu prispieť k rozvoju mesta, ako i tamojšej pravoslávnej cirkevnej obce.

Fotogaléria k článku

Zdroj: Tlačové oddelenie Úradu Prešovskej pravoslávnej eparchie v Prešove, foto: Tlačové oddelenie Úradu Prešovskej pravoslávnej eparchie v Prešove, www.svidnik.sk

<<   Návrat späť
Aktuality     |     Pravoslávna cirkev     |     Metropolita     |     Pozvánky     |     Svet     |     Na stiahnutie     |     Schematizmus     |     Kontakty