Prešovská pravoslávna eparchia

Komuniké z rokovania Posvätnej synody Pravoslávnej cirkvi v českých krajinách a na Slovensku

Domov   >   Vyhľadávanie
V stredu 25. júna 2014 v Prešove rokovala Posvätná synoda Pravoslávnej cirkvi v českých krajinách a na Slovensku.
Viedol ju Jeho Blaženosť Rastislav, arcibiskup prešovský, metropolita českých krajín a Slovenska, zúčastnili sa jej i Jeho Vysokopreosvietenosť Jáchym, arcibiskup pražský a českých krajín, Jeho Vysokopreosvietenosť Juraj, arcibiskup michalovsko-košický, prot. Ing. Peter Klokočka, správca Olomoucko-brnenskej eparchie v Olomouci a vedúci pracovníci úradov metropolitných a eparchiálnych rád.

Na tomto zasadnutí sa prítomní zaoberali i situáciou na Blízkom východe a Ukrajine a vydali nasledovné komuniké:

„So znepokojením sledujeme vyostrovanie vojensko-politického konfliktu na Blízkom východe a neustále zhoršovanie životných podmienok tamojších kresťanov, ktoré je spojené s masívnym exodom veriacich z týchto tradične kresťanských oblastí. S hlbokým zármutkom takisto sledujeme vývoj situácie na východe Ukrajiny. Vyzývame duchovných a veriacich našej Cirkvi k intenzívnej osobnej i liturgickej modlitbe za zastavenie násilia, páchaného na kresťanoch na Blízkom východe, a k zastaveniu bratovražedného boja na Ukrajine. Ako pravoslávni kresťania sme hlboko presvedčení, že tam, kde ľudia k sebe pristupujú so vzájomnou úctou, pochopením a toleranciou k odlišnému náboženskému a politickému presvedčeniu, bude s Božou pomocou možné vzniknuté napätie v pokoji odstrániť."

Zdroj: Tlačové oddelenie Úradu Prešovskej pravoslávnej eparchie v Prešove

<<   Návrat späť
Aktuality     |     Pravoslávna cirkev     |     Metropolita     |     Pozvánky     |     Svet     |     Na stiahnutie     |     Schematizmus     |     Kontakty