Prešovská pravoslávna eparchia

Duchovný správca PCO Čukalovce oslávil životné jubileum

Domov   >   Vyhľadávanie
Pre veriacich PCO Čukalovce bola nedeľa 3. novembra 2019 vzácnym a významným dňom. Od posviacky chrámu, ktorá sa uskutočnila v roku 1993, teda po 26 rokoch navštívil miestnu cirkevnú obec znova eparchiálny archijerej. Jeho Blaženosť arcibiskup prešovský a metropolita českých krajín a Slovenska vladyka Rastislav zavítal do Čukaloviec pri príležitosti životného jubilea miestneho duchovného správcu prot. Mgr. Mariána Kovaľa, ktorý 1. novembra 2019 oslávil svoje 40. narodeniny.

Sv. archijerejskú liturgiu spolu s metropolitom Rastislavom odslúžili miestny duchovný správca prot. Marián Kovaľ, správca PCO Stakčín mitr. prot. Mgr. Ján Gliganič CSc. a správca PCO Hostovice, Osadné a Parihuzovce prot. ThDr. Peter Soroka, PhD. Vladyka Rastislav v homílii po Evanjeliu na základe príbehu o nainskej vdove zdôraznil, že v dnešnej uponáhľanej dobe je práve chrám miestom, kde môžeme prísť a zveriť do Božích rúk celý svoj život, všetky svoje starosti a problémy, ale aj úspechy a radosti. Poďakoval sa o. Mariánovi za to, že s pokorou a láskou trpezlivo spravuje cirkevné obce, ktoré mu boli zverené. Pri príležitosti jeho štyridsiatin ho vyznamenal právom nosenia kríža s ozdobami.

V závere sv. liturgie zablahoželali o. Mariánovi i miestni veriaci z Čukaloviec a kyticou kvetov a svojimi darmi sa mu poďakovali za jeho službu v ich cirkevnej obci.

Na sv. liturgii sa zúčastnili i veriaci z Hostovíc, Osadného, Parihuzoviec a Sniny.

Mgr. Mária Kovaľová

FOTO

Zdroj: Tlačové oddelenie Úradu Prešovskej pravoslávnej eparchie v Prešove

<<   Návrat späť
Aktuality     |     Pravoslávna cirkev     |     Metropolita     |     Pozvánky     |     Svet     |     Na stiahnutie     |     Schematizmus     |     Kontakty