Prešovská pravoslávna eparchia

Vedúci Zastupiteľstva Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi pri európskych organizáciách sa stretol s metropolitom Pravoslávnej cirkvi v českých krajinách a na Slovensku

Domov   >   Vyhľadávanie
V sobotu 10. novembra 2018 prijal Jeho Blaženosť arcibiskup prešovský a metropolita českých krajín a Slovenska Rastislav v priestoroch úradu PPE ER v Prešove preosvieteného biskupa bariševského Viktora, vedúceho Zastupiteľstva Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi pri európskych organizáciách. Na stretnutí bol prítomný i arcibiskup michalovsko-košický Juraj, na základe pozvania ktorého vladyka Viktor s požehnaním Jeho Blaženosti metropolitu kyjevského a celej Ukrajiny Onufrija Slovensko navštívil.

V úvode stretnutia odovzdal vladyka Viktor predstaviteľovi Pravoslávnej cirkvi v českých krajinách a na Slovensku srdečný bratský pozdrav od metropolitu kyjevského a celej Ukrajiny Onufrija. Veľkú časť rozhovoru potom venovali súčasnému životu Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi a dianiu na Ukrajine, ako aj posledným udalostiam v živote tejto miestnej cirkvi a svetového Pravoslávia.

Metropolita Rastislav počas stretnutia povedal: „Sme sa vami v modlitbách. Vždy sme podporovali a stále budeme podporovať Ukrajinskú pravoslávnu cirkev na čele s Jeho Blaženosťou metropolitom kyjevským a celej Ukrajiny Onufrijom. Nehovoríme o bratskom ukrajinskom národe, ale o našom národe, lebo v Christovi sme všetci jedno a patríme do Jeho jednej, všeobecnej a apoštolskej Cirkvi. V súvislosti so situáciou na Ukrajine sa modlím za Boží zásah a pevne verím v múdre rozhodnutie svetového Pravoslávia. Ako dokazuje história, miešanie sa politikov a intervencie štátu do cirkevných záležitostí nikdy nedopadli dobre. Posvätné kánony pravoslávnej Cirkvi nemožno podriaďovať „záujmom verejného blaha" – to nikdy neprinieslo ani len dočasný úžitok."

V závere stretnutia si obaja jeho účastníci navzájom vymenili upomienkové dary.

FOTOGALÉRIA

Zdroj: www.news.church.ua

Zdroj: Tlačové oddelenie Úradu Prešovskej pravoslávnej eparchie v Prešove

<<   Návrat späť
Aktuality     |     Pravoslávna cirkev     |     Metropolita     |     Pozvánky     |     Svet     |     Na stiahnutie     |     Schematizmus     |     Kontakty