Prešovská pravoslávna eparchia

Víťazi výtvarnej súťaže z Ruska na návšteve Prešovskej pravoslávnej eparchie

Domov   >   Vyhľadávanie
V sobotu 3. februára 2018 Jeho Blaženosť arcibiskup prešovský a metropolita českých krajín a Slovenska Rastislav prijal v priestoroch ÚPPE ER v Prešove návštevu z Ruskej pravoslávnej cirkvi.

Každoročne sa v rámci celocirkevnej roždestvenskej konferencie v Rusku uskutočňuje výtvarná súťaž pod názvom Krása Božieho sveta. Jej víťazi navštívia ako pútnici jednu z miestnych pravoslávnych Cirkví. V tomto roku ich kroky smerovali k nám.

Jeromonach Trifon, pracovník Synodalného oddelenia pre školstvo a katechizáciu Ruskej pravoslávnej cirkvi a tri mládežníčky – víťazky minuloročnej súťaže, ktorých práce boli vyhodnotené ako najlepšie - Irina, Jana a Mária pri stretnutí darovali vladykovi Rastislavovi ikonu sv. veľkomučenice Paraskevy, ako aj dve knihy – prezentácie najlepších výtvorov v tejto súťaži.

Vladyka Rastislav vyjadril radosť nad tým, že sa rozhodli navštíviť práve našu miestnu Cirkev a oboznámil ich so životom pravoslávnych v Čechách a na Slovensku.

Po stretnutí s metropolitom mládežníci navštívili Pravoslávny kňazský seminár PU a prezreli si pamätihodnosti mesta Prešov. V popoludňajších hodinách sa presunuli do Košíc, kde ich sestra Jozefína Polakovičová v rámci prehliadky mesta oboznámila s jeho históriou.

V nedeľu 4. februára 2018 sa hostia zúčastnili na sv. liturgii v Katedrálnom chráme sv. Jána Milosrdného v Košiciach. V najbližších dňoch ešte navštívia českú časť našej miestnej Cirkvi.

Pri organizácii cesty a programu ruských mládežníkov pomáhali aj tí naši z Bratstva pravoslávnej mládeže na Slovensku – SYNDESMOS.

jeromonach Alexander (Haluška)

FOTOGALÉRIA
Zdroj: Tlačové oddelenie Úradu Prešovskej pravoslávnej eparchie v Prešove

<<   Návrat späť
Aktuality     |     Pravoslávna cirkev     |     Metropolita     |     Pozvánky     |     Svet     |     Na stiahnutie     |     Schematizmus     |     Kontakty