Prešovská pravoslávna eparchia

Posvätná synoda sa v Bratislave zaoberala aktuálnymi otázkami života našej miestnej Cirkvi

Domov   >   Vyhľadávanie
Za účasti čelných predstaviteľov našej miestnej Cirkvi sa v utorok 4. októbra 2016 uskutočnilo v bratislavskom chráme sv. Rastislava zasadnutie Posvätnej synody Pravoslávnej cirkvi v českých krajinách a na Slovensku.
Samotnému zasadnutiu predchádzala archijerejská sv. Liturgia, ktorú slúžili Jeho Blaženosť arcibiskup prešovský a metropolita českých krajín a Slovenska Rastislav, Jeho Vysokopreosvietenosť arcibiskup pražský a českých krajín Michal a duchovný správca cirkevnej obce v Bratislave mitr. prot. Jozef Haverčák.

Po sv. Liturgii bol pred začatím rokovania odslúžený moleben za požehnaný priebeh zasadnutia. Zúčastnili sa ho i Jeho Vysokopreosvietenosť arcibiskup olomoucko-brnenský Simeon, Jeho Vysokopreosvietenosť arcibiskup michalovsko-košický Juraj a Jeho Preosvietenosť vikárny biskup šumperský Izaiáš.

Prvý tajomník Posvätnej synody Jeho Vysokopreosvietenosť arcibiskup berounský Jáchym sa za neúčasť na rokovaní vopred ospravedlnil. Rovnako na rokovaní zo zdravotných dôvodov nebol prítomný ani druhý tajomník Posvätnej synody mitr. prot. prof. ThDr. Milan Gerka, CSc.

Posvätná synoda sa zaoberala aktuálnymi otázkami života našej miestnej Cirkvi. Všetci biskupi informovali o dianí vo svojich eparchiách a problémoch, s ktorými sa potýkajú. Rovnako podali správy o absolvovaných zahraničných cestách a plánovaných podujatiach.

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU

Zdroj: Tlačové oddelenie Úradu Prešovskej pravoslávnej eparchie v Prešove

<<   Návrat späť
Aktuality     |     Pravoslávna cirkev     |     Metropolita     |     Pozvánky     |     Svet     |     Na stiahnutie     |     Schematizmus     |     Kontakty